Registrovat Zapomenuté heslo

Kurzové sázení na sport jako cesta k výdělku?

Kurzové sázení je fenomén dnešní doby. Určitě jste se někdy setkali s označením, že kdo sází je hazardér. Velice častým protiargumentem je „tak to já bych si radši něco koupil“. Jedná se o otázku priorit a o způsobu vnímání peněz. Jistota je přirozenou touhou člověka a každý z nás po ní touží. A proto většina z nás vyměňuje peníze za spotřební zboží. Díky tomu, že své peníze vyměníme za něco hmotného, získáme ten uspokojivý pocit jistoty. To že 99% věcí které zakoupíme ztrácí na hodnotě už nikdo z nás nevidí. Časem je potřeba koupit zboží znova a tím se spotřebitelský kruh uzavírá.

Peníze ovšem mohou být použity i k zhodnocení. Staré rčení tady platí více než kde jinde – „peníze dělají peníze„. Všeobecný strach nás vede k myšlenkám, že když vsadíme a prohrajeme, nebudeme mít nic. Přitom si za své peníze kupujeme hned dvě věci. Pocit adrenalinu, vzrušení z očekávání a i možnost zhodnocení naší investice. Jedná se o abstraktní pocit, nenahmatatelný, který může být pro mnoho jedinců nepochopitelný. A proto tito jedinci radši kupují spotřební zboží. Peníze by se ovšem měli v první řadě investovat.

A investice je oblast, do které jsme se chtěli s tímto pojednáním dostat. Všichni víme, že spořící účty a ostatní formy „jistých investic“ mají velice malou návratnost. I přes své bezpečí se jedná o formu investice, která vám bude vydělávat opravdu pomalu a málo. Pak jsou zde další způsoby investic (komodity, akcie, zlato, fondy) u kterých může být vyšší návratnost, ale zároveň i vyšší riziko.

Investování je koncepčně velice podobné kurzovému sázení. Ve výsledku musíme na základě našich znalostí a předpokladů učinit rozhodnutí, které povede k zhodnocení investovaných prostředků. Zajímavé je i společenské vnímání těchto dvou fenoménů. Zatímco obchodování je podporováno, vychází kolem něj mnoho článků i odborných publikací, kurzové sázení je označováno za hazard, který společnost vnímá značně negativně.

Kurzové sázení pro nás představuje cestu k zábavě i penězům. Burzovní makléř vyhledává pro svá rozhodnutí důležité informace, jako jsou zisky a ztráty, výroční zprávy a podobně. Profesionální sázkař uvažuje podobně. Chce-li zpeněžit svůj vklad (investici), musí se rozhodnout na základě informací, jako je forma týmu, historie zápasů, atmosféra mezi samotnými hráči, zraněnými hráči a spousty dalších informací. Princip je jinak stejný. Na základě těchto informací vyhodnotí, zda-li má sázka smysl a v jaké výši. V případě neúspěchu získá další podnět k lepšímu přehodnocování informací. V obojím spočívá zajímavý byznys, který může dlouhodobě přinášet zisk.

 << Přihlásit se k VIP tipům >>

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..