Registrovat Zapomenuté heslo

Sázení na fotbal

sázení na fotbal

Škola sázení: #1 Sázení na fotbal

Fotbal patří mezi nejoblíbenější sport světa. Stejně tak je sázení na fotbal fenoménem, který zbožňuje hromada sázkařů po celé planetě. Každý z nás si piluje vlastní metody, které nám umožňují objektivně se rozhodnout ohledně sázek. Někteří sázkaři se orientují podle pořadí klubů v tabulkách, další berou v úvahu formu týmu v posledních zápasech a ostatní hledají informace o zraněných hráčích. Jak tedy správně postupovat při sázení na fotbal?

1) Sázejte jen v omezeném množství lig

Počítejte s námi, jenom v Evropě existuji desítky lig, ve kterým zápasí stovky týmů. Je sebevražedné sledovat vše. Nikdy nemůžete mít dobrý přehled o každé lize a už vůbec ne o výkonech jednotlivých týmů. Výkon týmu je právě to, co je v sázení nejdůležitější. Vaším cílem je  sázet na týmy, které jsou podceněné a na které jsou vypsány vyšší kurzy, než by měli být.

V hlavních ligách favorité většinou vyhrávají. Existují ovšem i ligy, ve kterých není nouze o nečekané výhry. Pokud dlouhodobě prohráváte v jedné lize, je na místě svůj přístup přehodnotit, nebo zvolit jinou.

2) Shánějte informace

Pokud se orientujete pouze podle tabulek, děláte to špatně. Jde o dobrý základ, ale profesionálové, kteří se živí sázením shánějí maximální množství dostupných informací. Doporučujeme navštěvovat sázkařské diskuse, kterých je na internetu bezpočet. Na těchto fórech často vystupují profesionálové, který se věnují pouze určité fotbalové lize. Jejich názory nemusí být vždy pravdivé, avšak velice často navštěvují zahraniční diskuse, kde čerpají informace (například ohledně předsezónních odhadů, či ohledně zraněných hráčů). Samozřejmě byste měli sledovat samotné zápasy. Na vlastní oči si tím ověříte své hypotézy.

3) Chybami se člověk učí

Každý přešlap který uděláte je zároveň cennou zkušeností. Zaznamenávejte si veškeré chyby, svá budoucí rozhodnutí můžete na jejich základě přehodnocovat. Budete mnohem lépe vědět co děláte a svojí hru tomu můžete uzpůsobit.

4) Usměrňujte tok informací

Často se k vám dostane informace, která působí slibně. Zjistíte, že hráčům určitého klubu snížili platy (a hráči svými výkony budou tlačit na majitele). Nebo zjistíte, že v určitém zápase nastoupí pouze 50% základní sestavy, zbytek bude z náhradníků (a kurzy klesají a klesají…). Ano může se jednat o zásadní informace, které ovlivní vaše rozhodování, je ovšem třeba k nim přistupovat se střízlivostí. Na některé zápasy je vhodné radši vůbec nevsázet.

5) Sázejte i na menší ligy

Největší fotbalové ligy (jako Premier League, Synot liga) bývají nejsprávněji nastavené. Bookmakeři si dávají velkou práci, aby kurzy nastavili správně, jelikož se jedná o nejsázenější ligy. Právě v menších lokálních ligách se skrývají příležitosti, jelikož nepatří mezi nejpopulárnější. Najít chybu lze podstatně jednodušeji právě u malých lig, než u těch velkých.

6) Přemýšlejte komplexně

U sázení na fotbal je důležité přemýšlet komplexně. Představte si takovouhle situaci. Je pondělí a vy chcete vsadit na tým A, avšak víte, že v pátek hraje klíčový zápas důležité ligy. Pak je dost možné, že nenastoupí v hvězdné sestavě a bude zčásti tvořen záložními hráči. Kurz tak bude znehodnocen a nebude odpovídat reálným šancím na vítězství. Funguje to i naopak. Pokud má Barcelona před pondělním utkáním jistý postup ze základní skupiny a ve středu má mít El Clásico, lze usoudit, že liga mistrů nebude pro Barcelonu prioritní.

7) Vyhněte se přátelákům

Sázení na přátelská utkání bývají ošemetné. Jsou totiž tím druhem zápasů, kde mají trenéři možnost experimentovat se sestavami. Hráči navíc mohou mít po náročné sezóně a budou si chtít odpočinout. Přátelským zápasům se vyhýbejte (nemáte-li dobrý důvod, jako třeba rivalitu soupeřů atp.)

8) Hledejte další sázkařské příležitosti

Jako sázkaře vás může zajímat více informací, než je konečné skóre. Některé sázkařské kanceláře nabízí i poněkud nesmyslné sázky (např. sudý/lichý počet rohů). Některé ovšem nabízí i takové, které se vyplatí (protože narozdíl od předchozího příkladu lze pravděpodobnost výhry nějakým způsobem vypočítat). Je v zápasu přítomen přísný rozhodčí, který často píská? Potom je vhodné vsadit si, že bude větší množství žlutých karet. Víte, že v nějakém týmu dává většinu gólů jeden konkrétní hráč? Vsaďte si na něj, naleznete-li výhodný kurs. V příští sezóně už totiž bude mnohem nižší.

Fotbal vás neoslovil? Přečtěte si ještě jak sázet na tenis!

Chcete vydělat s námi okolo 100 000 Kč za rok na sázení? Přidejte se k nám! Za minulý rok naše VIP tipy vydělali 95 830 Kč.

 << Přihlásit se k VIP tipům >>

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit.